Na Heureke využívame personalizáciu a cielenú reklamu. Na základe vášho správania na Heureke personalizujeme jej obsah. Kliknutím na „Rozumiem“ alebo inam súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete vypnúť v nastaveniach prehliadača. Viac


Poradňa Puzdrá na mobilné telefóny

Ako vybrať puzdro na mobilný telefón?

 
Chráňte svoj mobil štýlovo.
 
 
 
 
Vývoj mobilných telefónov ide stále dopredu. Dnes žijeme v dobe inteligentných telefónov s veľkými dotykovými displejmi. A práve tie je potrebné chrániť pred poškriabaním, či dokonca rozbitím. Taký pavúk na skle nie je nič príjemné ani estetické. Vďaka puzdru na mobil predĺžite vášmu telefónu životnosť a zachováte pekný vzhľad.
 
 
 

7 druhov ochrany mobilných telefónov

1. Ochranné fólie a tvrdené sklá

Patria medzi základnú ochranu vášho telefónu. Avšak ochránia len prednú dotykovú časť.


 
 
 

2. Klasické puzdrá

Do týchto puzdier zasuniete telefón zhora a váš prístroj je tak plne chránený pri páde zo všetkých strán, okrem tej hornej. Pred použitím telefónu či jeho nabíjaním ho musíte z obalu vyňať. Môžete sa stretnúť s puzdrami koženými, koženkovými aj z umelého semišu.

 

Medzi tieto obaly sa radia aj puzdrá na opasok. Vďaka pripnutiu k boku budete mať telefón vždy po ruke. Vybrať si môžete z dvoch polohových variantov - horizontálne alebo vertikálne.


Tip: Odporúčame voliť puzdro horizontálne, teda naležato, pretože to vertikálne by vám mohlo vadiť pri sedení. Zatváranie sa vyrába vo verziách na suchý zips či magnet. Suchý zips sa vám bude pohodlnejšie a rýchlejšie zapínať, zato je hlučnejší pri otváraní. Magnet nemusíte na prvý pokus nahmatať, ale otvorí sa tichšie.
 
 
 

3. Zadné pevné kryty

Tieto kryty sa pricvaknú na zadnú časť telefónu. Bývajú vyrobené z tvrdého plastu. Dobre ochránia prístroj pri páde aj proti poškrabaniu zozadu a z bokov. Tieto kryty až tak nepridávajú na veľkosti telefónu a pred použitím nemusíte telefón vyťahovať z puzdra von. Majú v sebe príslušne praktické otvory na nabíjanie a slúchadlá. Predný displej však chránený nie je, a aj keď kryt v zacvaknutí ľahko presahuje cez displej, odporúčame ho prelepiť aspoň fóliou, v ideálnom prípade tvrdeným sklom.
 

Nevýhodou puzdier je, že pri páde môžu prasknúť. V tej chvíli musíte kúpiť úplne nový. Medzi kryt a mobil sa tiež môžu dostať nepatrné častice prachu a nečistôt, pretože k telefónu nepriľne tak ako kryt gélový. Čas od času preto odporúčame kryt odklopiť a vyčistiť.


Tieto kryty ponúkajú pridanú hodnotu hlavne v dizajne. Ponuka je naozaj široká, od jednofarebných po pestrofarebné s rôznymi motívmi či povrchovými aplikáciami. Váš telefón môže mať razom ušká či sa blýskať flitrami. Medzi týmito krytmi nájdete aj obľúbené zrkadlové kryty.

 
 
 

4. Zadné gélové kryty

Tzv. silikóny, ktoré však nie sú vyrobené zo silikónu, ale z TPU, zo zmesi TPU a PVC alebo z gumy. Výborne ochránia váš prístroj pri páde aj proti poškrabaniu zozadu a z bokov. Rovnako ako u zadných pevných krytov ľahko presahujú cez displej, ale pre stopercentnú ochranu opäť odporúčame kombináciu s fóliou či tvrdeným sklom.
 

Ak ste si vybrali telefón, ktorý sa vám dizajnovo páči, a vy na ňom nechcete nič meniť, môžete si vybrať obal priehľadný a mobil v ňom bude vyzerať stále rovnako. Ďalšou výhodou je priľnavosť krytu k telefónu - len tak vám z neho nevykĺzne. Aj v ruke sa lepšie drží. A keď už vykĺzne, máte istotu, že sa kryt nerozbije. Nepridáva telefónu veľmi na veľkosti, a tak sa vám pohodlne vojde do vrecka. Dnes sú dokonca na trhu ultra slim gélové puzdrá. Tie sú vyrobené z veľmi tenkého TPU s hrúbkou 0,3-0,5 mm.


Nevýhodou "silikónov" je, že sa po čase zašpinia. U transparentných krytov dochádza tiež k žltnutiu. Po nejakej dobe je teda potrebné kryt vymeniť za nový.

 
 
 

5. Flipové obaly

Ide o veľmi populárne puzdrá efektného vzhľadu, ktoré dobre chránia mobil zo všetkých strán a vo všetkých situáciách. Tieto puzdrá sú odklopné - otvárajú sa ako knižka.


Odklopenú časť možno ohnúť aj zo spodnej strany, čím sa trochu sťažuje držanie a používanie telefónu a hrozí tiež vykĺznutie. Mobil je v puzdre uchytený plastovými držiakmi, ktoré pri častom vyberaní a vsadzovaní môžu prasknúť, alebo mäkkými pružnými držiakmi, ktoré vydržia oveľa viac a telefón sa do nich lepšie umiestňuje a lepšie vyberá.


Tieto puzdrá vás môžu nadchnúť pridanou hodnotou vo forme okienka, kedy aj v zavretom stave vidíte zmenšenú časť vášho displeja, a ste informovaný o každom prichádzajúcom hovore, správe alebo koľko je hodín.

 
 
 

6. Puzdrá 2v1

Patria k najnovším typom obalov. Ide o obdobu flipového obalu, len telo telefónu drží silikónové puzdro. Je tak vhodné pre všetkých, ktorí požadujú dokonalú ochranu v efektnom vzhľade flipového puzdra. Vďaka silikónu puzdro k telefónu perfektne priľne.
 
 
 

7. Športové puzdrá

Ak radi športujete, tento typ puzdra je ideálnou voľbou pre váš telefón. Telefón jednoducho vsuniete do puzdra, ktoré je zo zadnej strany z neoprénu a z prednej strany je vybavené priehľadnou fóliou, cez ktorú môžete telefón ovládať a sledovať napríklad práve spustenú športovú aplikáciu, ktorá vám ukazuje, koľko kalórií ste spálili. Aj pre slúchadlá tú nájdete špeciálny otvor, ktorý umožní ich jednoduché pripojenie. Pripnete si ho na ruku väčšinou pomocou suchého zipsu, ktorý zakončuje nastaviteľný remienok podľa obvodu vašej paže.


Tieto puzdrá nájdu využitie aj u iných druhov športov. Niektoré sa vyrábajú vodoodolné s úchytom na riadidlá bicykla. Nič vám potom nebráni vyjsť do terénu aj v nepriaznivom počasí a sledovať počet najazdených kilometrov či vašu vopred naplánovanú trasu.

 
 
 
Stretnúť sa však môžeme aj s extrémne odolnými puzdrami, ktoré kombinujú vlastnosti vyššie uvedených, pričom nijako nebránia používaniu telefónu. Váš prístroj je veľmi dobre chránený napríklad pred prachom, dažďom aj pri prípadnom páde, avšak je potrebné vziať do úvahy, že ani také puzdro nemusí byť úplne vodotesné, ale iba vodoodolné.  
 
 
 

Špeciálne funkcie ochranných obalov

 

            
 

• Väčšina flipových obalov po správnom ohnutí slúži ako stojan. Nie je tak problém pustiť si pred spaním film a telefón prakticky položiť na nočný stolík, kde sám drží, prirodzene naklonený pre príjemnú sledovanie


• Trendom dnešnej doby sa stávajú nabíjacie puzdrá. Tieto puzdrá môžu byť ako flipové, gélové, tak plastové. Po vložení telefónu do tohto krytu a po stlačení tlačidla na puzdre sa prístroj začne nabíjať. Po vybití batérie v puzdre ju jednoducho dobijete pomocou micro USB kábla. Deň i viac dní na cestách tak zvládnete bez zbytočného ťahania kábla a hľadania zásuvky.


• Mnoho typov flipových obalov vo svojom spevnenom kryte ponúka i priestor navyše - úložne vrecko, ktoré je skvelé využiteľné pre platobné karty či nákupný zoznam.

 
       
 

Rada na závěr:

Nech už si vyberiete akýkoľvek typ puzdra, dajte pozor na jeho kompatibilitu s vaším mobilným telefónom. Vyberajte obal vždy podľa výrobcu a modelu vášho telefónu. Existujú aj univerzálne puzdrá a kryty, ktoré môžete zohnať za nižšie obstarávacie náklady, tie však nemusia dokonale priľnúť, a hrozí tak vykĺznutie z obalu či zanášanie špiny.

Ak sa nedokážete rozhodnúť pre jeden obyčajný obal na mobilný telefón, vyberte si ich viac. Každý totiž môže slúžiť inému účelu. Jeden do práce, druhý na šport. A tým bude váš smartphone chránený pri každej príležitosti.

 
Porovnať puzdrá na mobilné telefóny