Ako vybrať puzdro na mobilný telefón?

Ako vybrať puzdro na mobilný telefón?

Zadný kryt na mobilný telefón

Mobilné telefóny dnes vedia stále viac, paradoxne sú ale o to krehkejšie. Aby ste sa vyvarovali popraskaným sklíčkam a otlčeným rohom, vybavte sa dôkladnou ochranou: fóliu či sklíčkom na displej a puzdro na telo telefónu.

  • Regina, redaktorka Heureka.sk
  • Doba čítania: 5 min

Druhy puzdier

Zadné kryty

Zadné kryty sú klasické puzdrá, ktoré chránia boky a zadnú časť telefónu. Nájdete rozličné typy - niektoré kopírujú tvar telefónu a bránia predovšetkým zašpineniu a poškriabaniu, iné majú vysoké okraje, takže čiastočne poskytujú ochranu displeja tým, že vytvárajú nepatrný priestor medzi ním a plochou, na ktorej je položený. V ponuke je nepreberné množstvo motívov farieb a materiálov, ktoré majú každý svoje špecifické vlastnosti.

Zobraziť viac

Zadné gélové kryty zo silikónu a gumy sa ľahko nasadzujú a ponúkajú nepreberné množstvo dizajnu a farieb. Číre puzdra síce dajú vyniknúť dizajnu telefónu, ale skôr či neskôr zožltnú.

Drevené zadné kryty pôsobia elegantne a nadčasovo. Často sú kombinované s ďalším materiálom, vďaka ktorému držia telefón pevne a bezpečne.

Flipové puzdrá

Flipové puzdro typu kniha kryje hrany a zadnú časť telefónu, pred poškodením však chráni tiež displej - to však iba v uzavretej polohe, je preto vhodné zaobstarať fóliu alebo sklíčko aj k tomuto typu puzdra. Pokročilejšie a drahšie modely flipových puzdier môžu mať funkciu premietania upozornenia na prednej krycej časti, takže uvidíte, kto vám volá, alebo oznámenie o prichádzajúcich správach.

Univerzálne puzdrá

Univerzálne puzdrá poslúžia na akýkoľvek typ telefónu, ktorý zodpovedá jeho rozmerom - nemusíte u neho riešiť výrezy na tlačidlá a konektory. Spravidla je však nutné celý telefón z puzdra vybrať ak s ním chcete manipulovať. Nájdete aj špeciálne vodotesné obaly, ktoré umožnia ovládať displej cez tento obal a disponujú šnúrkou na krk.

Športové puzdrá

Športové puzdrá majú špeciálny popruh pre uchytenie okolo ramena, kde telefón neprekáža pri pohybe. Vyberať ale môžete aj medzi puzdrami typu ladviniek, ktoré si môžete pripnúť okolo pásu. Spravidla ide o univerzálne puzdrá, kde si musíte dať pozor iba na jeho vnútorné rozmery, aby sa do neho váš telefón vošiel.

Podľa čoho vyberať

Stojanček

Väčšina flipových obalov po ohnutí slúži ako stojan, čo využijete pri sledovaní videí, alebo pri varení podľa online receptu.

Nabíjanie

Trendom dnešnej doby sa stávajú nabíjacie puzdrá, ktoré po vložení telefónu a stlačení tlačidla na kryte začnú váš prístroj nabíjať a slúžia tak ako powerbanka.

Úložný priestor

Mnoho typov, predovšetkým flipových obalov ponúka úložný priestor navyše - vrecko pre platobné karty, cestovné preukazy či nákupné zoznamy.

Flipové puzdro na mobilný telefón s priehradkou na karty

Ochrana displeja

Sklíčko

Tvrdené sklo je dnes automatickou súčasťou vybavenia vášho telefónu. Jeho aplikácia je jednoduchšia a presnejšia než u ochrannej fólie. Ochranné sklo navyše ochráni váš displej aj v prípade pádu - sklíčko dostane zabrať, ale obrazovka zostane nepoškodená. S výberom tvrdeného skla vám pomôžeme v našom radcovi Ako vybrať tvrdené sklo pre mobilný telefón.

Fólia

Ochranná fólia zabráni poškriabaniu displeja, pri páde však nezabráni jeho prasknutiu. Fólia sa dnes vyrába na mieru každému telefónu. Pri nalepovaní fólie buďte starostliví, nech sa vyvarujete nepríjemným vzduchovým bublinkám a prachu, ktorý pod fóliou uviazne.

Kryty podľa značky telefónu

Pri výbere puzdra dbajte na jeho kompatibilitu s vaším telefónom. Aby kryt slúžil dobre, musí mať presné výrezy na konektory a tlačidlá pre daný model telefónu od daného výrobcu.